Previous Entry Share Next Entry
Природнє плем'я як ж-еpтвa фантому "великої Н@ції"
прапор
ahapxia

трибалізм vs націвонализм

Деякі раби символів - "націвонали", записували мене то в комунисти, то в либерали, а я мав на увазі, зокрема, й ось що.

З Вікіпедії:
"Сабіни або сабіняни (лат. Sabini — однина Sabinus), або південні піцени — народ італьської групи (італіки), мова яких була найближче споріднена з оскською та умбрійскою мовами, і віддаленіше — з латиною. Жили в античній Італії до заснування Риму, на території сучасних адміністративних районів Лаціо, Умбрія й Абруццо в передгір'ї Апенін на північний схід од Рима, цей регіон також звано Сабіна. Частина сабінів, що мешкали на пагорбах Рима, відіграли велику роль в утворенні римської народності й формуванні їхньої релігії. Згідно з легендою, римляни викрали під час одного зі святкувань сабінянок, щоб узяти їх собі за дружин. Приблизно за рік потому армія сабінів підійшла до Риму, щоб визволити полонянок, але ті вийшли на поле бою з немовлятами від нових чоловіків на руках і домоглися примирення сторін.
У 290 до н. е. плем'я остаточно покорили римляни, а в 268 році до н. е. Сабіни отримали римське громадянство. Згодом Сабіни швидко втратили свою мову й латинізувались."

Той самий приклад, коли заради "прапорів" та в-oждiв н-uщать народності - приклад про деревлян і куль-тову княгиню Ольгу, або новгородців.

?

Log in

No account? Create an account